SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nové poplatky za výstavbu zatiaľ nie sú jasné (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Je to zverstvo

Načo sa potom platia obiam dane z nehnuteľností. Načo sa platí komerčným dodávateľom energií ? Čo za choromyselné mozgy rozmýšľajú o nejakých polatkoch ? Kto tie polatky spočíta a komu ich vyúčtuje ? Jedna mestská časť v Bratislave pokojne od stavebníkov vybrala na infraštruktúru a následne dostala od ŠFRB príspevok na tú istú infraštruktúru. Osoby čo reprezentovali "developera" bývajú dávno pri Slavíne. Takto sa podniká a takto sa bohatne. Bude sa z "príspevkov". Preto tá tlačenica na komunálne funkcie.
 

Stupava, stupava

Neviem, či bývate v Stupave, alebo v ktorejkoľvek obci či mesta SR - choďte prosím voliť 15. novembra, a ak nebodaj sám kandidujete na funkciu poslanca či starostu - choďte na aktuálne zastupiteľstvo Vašej obce a presaďte, presvedčte, aby príslušná obec za dane z nehnuteľností porobila všetky cesty, križovatky, bezplatné parkoviská, verejné osvetlenia, atď.

Ak je to podľa Vášho názoru ZVERSTVO, nieže preboha spáchate harakiri, až nebudete úspešní pri schvaľovaní nasledujúce obecného rozpočtu. Bola by škoda Vášho zdravého, fungujúceho mozgu - treba ho využiť na riešenie predmetného problému - stačí jednoduchý nápad. Takže - ukážte sa!
 

Vážený súdruh

O obecných rozpočtoch viem svoje a a dani z nehnuteľností tiež. Poslancom som bol a už nechcem byť. Pointu si obišiel. Za rozvoj územia zodpovedá obec. Na trhu sú správcovia médií na trhovom princípe... A tu sa nútia stavebníci aj bežných stavieb aby budovali verejnú infraštruktúru, odovzdávali ju zadarmo do majetku obcí, zadarmo privátnym subjektom čo podnikajú s médiami... Všetko je síce o peniazoch. Ale ten výpalnícky sytém ti nepríde chorý ? A o tom sa ešte organizujú konferencie ?
 
Hodnoť

Len aby sa neplatilo dva krat!

Som zvedavý ako zákon upraví to, aby okrem poplatku starostovia nepýtali aj ďalšie peniaze. Ak toto zákon nevyrieši, bude sa platiť dva krát. Včera sme čítali o ďalšom zdanení podnikateľov, toto je zas ďalšia daň za výstavbu. V konečnom dôsledku to zaplatí konečný vlastník nového bytu, alebo inej nehnuteľnosti.